Najnowsze wpisy, strona 12


mar 03 2020 Feminizm
Komentarze (0)

Feminizm moje drugie imię smile

 

Jesteśmy kobietami, więc doszłyśmy do wniosku, że nie możemy pominąć w naszych postach tak ważnej kwestii jak prawa kobiet, jak równe traktowanie w społeczeństwie. Nie możemy nie napisać po prostu o feminizmie.

Zadziwia nas  przekonanie społeczeństwa, że feminizm jest czymś złym ogólnie ujmując, a kobiety które głośno mówią o sobie że są feministkami bywają społecznie niemalże wykluczone, traktowane jak zło konieczne, które dużo krzyczą o błahych nikomu niepotrzebnych rzeczach i w dodatku to takie „nie-kobiety”.

A tymczasem feminizm pochodzący od łacińskiego słowa „femina” oznaczającym po prostu kobietę, nie jest niczym złym, nie uderza w moralność, ani tradycje narodowe i rodzinne jak często jest przedstawiane w mediach. Nie szerzy zepsucia i chaosu nie próbuje podważać fundamentalnych założeń rodziny czy praw ogólnie przyjętych.

Feministki swoimi postulatami od ponad wieku (prekursorkami ruchu były słynne sufrażystki, które jako jedne z pierwszych powołały ruch na ziemiach polskich, wywalczając kobietom prawa wyborcze), próbują uzmysłowić całym rzeszom ludzkim, że wszyscy jesteśmy równi, że mamy jednakowe prawa, możliwości, obowiązki ale i prawo do szacunku. O czym często się zapomina, szczególnie podczas debat o feminizmie i o kobietach w ogóle.

Feminizm, ma wiele odmian w literaturze i na przełomie lat wyznaczono tzw. fale feminizmu, które następując po sobie poruszały za każdym razem inne kwestie dotyczące praw kobiet. Nawiązując do poprzedniej fali każda kolejna rozwijała się o potrzeby i postulaty współczesnych jak na owe czasy kobiety. I proszę mi wierzyć, że dziś w XXI wieku nadal jest o co walczyć.

Cieszy nas  fakt, że coraz więcej młodych ludzi w naszym kraju ale i na całym świecie wyrasta na ludzi świadomych pewnych zagrożeń (ekologia, prawa człowieka, polityczne wybory itd.). Napawają mnie nadzieją, że jako pokolenie, które za chwilę będzie filarem teraźniejszości, są ludźmi świadomymi, otwartymi i ciekawymi świata i ludzi.

Ale nie tylko postawa młodych ludzi powinna się spotkać ze społecznym poparciem i aprobatą. Są na szczęście także wśród starszych pokoleń głosy rozwagi, zrozumienia i wyznaczania trendów, bo tak trzeba nazwać „wydeptywanie” nowych ścieżek mających na celu pokazanie, że każdy z nas jest równy zarówno w pracy, jak i w życiu publicznym i prywatnym. I z racji tego nie powinny nas dzielić kwestię podziału stanowisk i płac na lepsze i gorsze, na te zarezerwowane dla mężczyzn, pozwalające się męzczyznom rozwijać i na te dla kobiet. Nie powinniśmy iść także na kompromisy w kwestii stanowisk kierowniczych i rządowych z podziałem na odpowiednie i nie odpowiednie dla kogoś tylko dlatego, że ma taką czy inną płeć. Feminizm to także równe prawa w życiu prywatnym. Wolność wyboru z kim i jaki związek chcę tworzyć, prawo decydowania jako jednostka o tym czy dzieci rodzę, czy nie i kiedy się na to decyduję. To także równe traktowanie kobiet i mężczyzn w kwestii opieki i wychowywania potomstwa oraz jednakowy swobodny dostęp do powrotu do pracy lub podjęcia samozatrudnienia. 

O tym właśnie jest feminizm i takie głosi postulaty. Nie różnicuje, nie uderza w poglądy, ani przekonania. Funkcjonowanie w społeczeństwie powinno opierać się na zasadzie uzupełnienia się cech męskich i kobiecych. Razem jesteśmy w stanie rozwijać się i dojść do nowoczesnych rozwiązań ułatwiających życie nam wszystkim. Należy tylko dać każdemu równe szanse do i wyrażenia swoich poglądów. Do bycia sobą kiss

 

feminizm

 Źródło: internet. 

mar 02 2020 DZIĘKUJEMY :)
Komentarze (0)
o nas 

Kochani 😘


Naszego BLOGA: Szczęśliwe Klimaty polubiło już aż ponad 500 osób 💖


Cieszymy się, że jesteście z nami i Dziękujemy za tak liczne odwiedziny 💖


Zachęcamy do dalszego śledzenia bloga, do poznawania ciekawych, inspirujących, motywujących wpisów i udostępniania linka: www.szczesliwe-klimaty.blogi.pl  💖


Niech Szczęśliwe Klimaty niosą innym ciepło, dobry humor, radość i szczęście 💖


Życzymy optymistycznego poniedziałku 😘

 

lut 29 2020 SZCZĘŚCIE :)
Komentarze (0)

FILM

lut 27 2020 FILM PT. „LOCKE”
Komentarze (0)
filmy 

FILMOWY PRZYSTANEK NA EKRANIZACJĘ PT. „LOCKE”  

 

      Tym razem proponujemy film pt. „LOCKE” reż. Stevena Knighta z 2013r. Dlaczego? Ponieważ filmowe przesłanie mówiące o odpowiedzialności za własne decyzje i czyny jest zawsze jak najbardziej  aktualne, współczesne i życiowe. Czy postępując w danym momencie w określony sposób  zastanawiamy się nad  konsekwencjami z którymi może przyjść nam się zmagać w przyszłości? Czy warto ryzykować wszystko w imię tzw. wyższego dobra? Odpowiedzi na te i inne pytania odnajdziemy właśnie w tym filmie…

      Najogólniej fabułę można opisać w następujący sposób. Znakomity inżynier budowlany- Ivana Locke, grany przez Toma Hardyego po zakończonej pracy na budowie w Birmingham wsiada w auto i udaje się do Londynu. W trakcie około 2 godzinnej jazdy samochodem główny aktor przeprowadza wiele różnych poważnych rozmów, które zmieniają jego życie.

      Niektórzy widzowie mogą zarzucić, że brakuje w filmie dynamiczności, zwrotów akcji czy emocji co powoduje, że produkcję można uznać za nudną i bez przekonania… Dla mnie osobiście fabuła nie musi być energiczna a aktorzy w ciągłym ruchu, w wielu miejscach, aby film został przeze mnie zauważony, wyszczególniony, a dodatkowo doceniony przez sztab ludzi i tym samym nominowany i nagrodzony. Może i ekranizacja nie jest dziełem wybitnym, ale z ogromnym przesłaniem. Jest filmem, który każe się przez chwilę zastanowić nad własnym życiem i postępowaniem.  

      Film zasługuje na uwagę, chociażby z tego powodu, że obrazuje skutki podjętych w przeszłości niekoniecznie dobrych decyzji, ukazuje poniesioną odpowiedzialność za tzw. wybryki młodości, które obecnie odbijają się za życiu prywatnym i osobistym bohatera.  

      Opowieść zmusza widza do refleksji nad  życiem, czynami, zachowaniami i konsekwencjami dokonywanych wyborów. Uzmysławia nam, że decyzje podejmowane szybko, bez namysłu, pochopnie mogą przynieść przykre i nieodwracalne konsekwencje, że działanie pod wpływem emocji,  nie zawsze popłaca. Jednocześnie ukazuje człowieczeństwo, naszą ludzką naturę, bowiem kto z nas nie zmagał się nigdy z dylematami, z próbą podjęcia dobrej decyzji, która w ostateczności mogła okazać się nie tą właściwą? Wszyscy znamy to zapewne z własnych doświadczeń, piękne jest to, że możemy pracować nad sobą, uczyć się na własnych błędach i dzięki takim morałom jak te opisane w filmie, uświadomić sobie co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze i co daje nam szczęście na co dzień. Warto o tym pamiętać.

   Film do darmowego obejrzenia na: https://www.cda.pl/video/4192357e7

 

 FILM

Źródło: internet 

 

 

r_2020    film  
lut 22 2020 BĄDŹMY OPTYMISTAMI :)
Komentarze (0)

pozytyw